ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът поднови работа с извънредно заседание, "Възраждане" пак предизвикаха скандал заради химна на ЕС (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Народното събрание се събира на извънредно заседание. То започна в 14 часа, а дневният ред включва две точки.
Работата на депутатите ще започне с окончателното гласуване на промените в Закона за държавния служител.
Като втора точка днес в работата на депутатите е предвидено обсъждането на първо четене на два законопроекта за промени в Закона за подпомагане на земеделските производители.
Кворум за първото заседание от втората сесия на 52-ото Народно събрание дадоха 169 депутати. Така работата започна, макар и в необичайно за предишните парламенти време - краят на месец август.
След удрянето на парламентарния звънец, се чуха химните на България и на ЕС. Традиционно, от "Възраждане" демонстративно не уважиха този на ЕС и си седнаха на местата.
Една част от предложенията на второ четене няма да бъдат подкрепени от ГЕРБ, но друга част ще бъдат, стана ясно от думите на депутатката им Рая Назарян.
Гледайте НА ЖИВО ПО ПИК TV!


