ГОРЕЩО В ПИК: Ето ги двете лъжи на "световния феномен" Кирил Петков за полета на 8000 метра
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
За Кирил Петков лъжата е като визитна картичка. И ако бившият ни премиер разчита на късата памет на хората, то виртуалното пространство съхранява и документира факти и събития, които да го разобличат в откровено преувеличаване на истината.
Поводът да лъсне поредното доказателство за маниакална слабост на Кирчо към грандомания е изцепката му в парламента от изминалата седмица.
Съпредседателят на "Промяната" реши да се изтъкне от парламентарната трибуна как е летял на 8000 метра без кислород, за да спасява български граждани. Бившият премиер не спомена име, но за всички е ясно, че става въпрос за пиар акцията, която си направи, след като алпинистът ни Боян Петров изчезна в Хималаите при изказването на връх Шиша Пангма.
От импозантното изявление на Кирил Петков обаче изпъкнаха две лъжи.
Лъжа №1
Марк Зукърбърг не прощава шмекериите на Киро! Платформата му Фейсбук е запазила публикация на Петков от преди пет години, когато се разиграва драмата с Боян Петров, установи проверка на ПИК.
"Днес направихме още един полет в екип от трима...искахме да се уверим с очите си още веднъж - стигнахме 7400 метра...".
На 7400 или на 8000 метра е летял наш Кирчо?
Лъжа №2
Отговорът на горния въпрос - по всяка вероятност нито на първата, нито на втората надморска височина.
А поводът за това предположение идва директно от признание на посланика на Китай у нас Джан Хайджоу.
Пак по време на спасителната акция на връх Шиша Пангма, ето какво казва той пред БНР:
"В целия свят има един единствен случай спасителен хеликоптер на Непалските военновъздушни сили, който се е издигал над 6500 метра надморска височина".
Ако Кирил Петков казваше истината, то той би следвало да бъде обект на изследване от учените като единствения световен феномен, летял с хеликоптер на 8000 метра без кислород.
В публикацията си във Фейсбук от 16 май 2018 г. Кирил Петков твърди, че е летял не на 8000, а на 7400 м., за да спасява алпиниста Боян Петров.
Долу - скрийншот от публикация на БНР от 11.05.2018 г., в която посланик Хайджоу разяснява, че спасителен хеликоптер не се е издигал на повече от 6500 м. надморска височина.