ГОРЕЩО В ПИК! Първа версия за тайното завръщане на брат Галев у нас - вижте какво е направил Ангел Христов дни преди инфаркта

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Появи се първа версия за причината за тайното завръщане на мистериозно починалия Ангел Христов от ъндъграунд тандема Братя Галеви. Заедно с Пламен Галев той избяга от България през 2012 г., след което Интерпол години наред ги издирваше с червени бюлетини. Снощи обаче се разбра, че брат Галев и бил застигнат от инфаркт в имението си в Ресилово, след като МВР е проспало влизането му в страната.
Според неофициално потвърдена информация, поводът осъденият за рекет и изнудване Ангел Христов да се върне инкогнито у нас може да е свързан с прегрупиране на част от бизнеса му у нас, който досега е контролирал зад граница чрез поставени лица.
Случайно или не, дни преди брат Галев да предаде Богу дух, неговите деца Елен Ангелова Христова и Виктор Ангелов Христов са регистрирали строителна фирма в Сливен, показа проверка на ПИК в Търговския регистър.
Това се случва на 10 май 2023 г. - три седмици и половина преди смъртта на Ангел Христов.
Брат и сестра са съдружници в дружеството с ограничена отговорност "Бул-Гая Груп", чиито предмети на дейност включват освен строителство на сгради и строително-ремонтна дейност в страната и чужбина, също покупка, обзавеждане на недвижими имоти с цел подажба, превозни, спедиционни и комисионни сделки, лизинг, хотелиерски, туристически, таксиметрови, рекламни и др. дейности и сделки, позволени от закона.
За управител на "Бул-Гая Груп" при учредяването е посочена някой си Светла Белчева Стоянова, а капиталът на новоучреденото дружество е едва 2000 лв. - твърде недостатъчни за старт на строителен бизнес, освен ако не е имало план в последствие част от офшорните милиони на Ангел Христов да бъдат вкарани в обръщение, под една или друга форма.

И докато синът на брат Галев, Виктор, навлиза сега в бизнеса чрез прясно регистрираната "Бул-Гая Груп", то сестра му Елен Ангелова Христова вече има опит в търговията. Наследницата на Ангел Христов е съдружник в "Джи ейч ауто трейд" - ООД за покупка, продажба, внос и износ на нови и втора употреба автомобили, регистрирано в Дупница.
Любопитна подробност е, че един от другите двама съдружници е Юлиана Бельовска. Според дупнишката градска легенда в миналото Бельовска е имала връзка с бившия командос от отряда за борба с тероризма Ангел Христов, от когото има и дете.
Опелото и погребението на Ангел Христов, които бяха насрочени за неделя, не се състояха. Заради започналото разследване трупът му бе откаран за аутопсия. Прокуратурата образува две разследвания във връзка със мистериозния случай - първото ще установява причините за смъртта и ще трябва да потвърди самоличността на починалия, а второто е за вещно укривателство, като с него се цели да се установи помагал ли е някой на Христов да се укрие в дома си в село Ресилово и колко време е продължило това.
Припомняме, че мистериозната смърт на бившата барета идва дни след кървавата вендета срещу друг подземен бос - Красимир Каменов-Къро, за когото се смята, че е бил близък с братя Галеви.