BG EN

Горските работници от Ивайловград излизат на протест

Региони

Горските работници от Ивайловград излизат на протест

44629
на 08.04.2024
Горските работници от Ивайловград излизат на протест
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Местни и регионални фирми, изпълнители на дейности в горите, които работят на територията на Държавно горско стопанство – Ивайловград, излизат на протест на входа на стопанството на 12 април (петък) от 11:00 часа.

препоръчано

Недоволството е продиктувано заради корупция, беззаконие и  самоуправство с публичен ресурс.

В свой призив до всички, заети пряко и косвено в сектора, в т.ч. горски служители и директори на държавни предприятия и техните териториални поделения, споделяме готовността си за обединение в бранша с общи протестни действия в цялата страна. Като първия протест ще се проведе пред ДГС Ивайловград като символа на корупция, беззаконие и местен феодализъм.

Подали сме сигнали до Изпълнителна агенция по горите, който е контролиращ орган на дейностите в горите, сигнал до Регионална дирекция по горите, както и два до прокуратурата в Ивайловград, касаещи безстопанственост и опит за кражба на дървесина. 

„Горското в Ивайловград е продало без търг и без предварително обявление или договаряне около 3000 кубика от временен склад на гръцки търговец на цени по-ниски от одобрения ценоразпис на стопанството. От Министерството на земеделието потвърждават в отговор, че цената, на която е продадена дървесината, е с 10% по-ниска от пазарната“, а реалната й стойност надвишава 20%.

Поканени са всички местни партийни лидери и народни представители от региона.

Ще бъдат поставени конкретни проблеми, пред които е поставен браншът, с ясни и конкретни искания за решаването им, пишат организаторите.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК