BG EN

Готов е новият мост над река Струма при Симитли

Региони

Готов е новият мост над река Струма при Симитли

10076
на 02.04.2022
Готов е новият мост над река Струма при Симитли
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Новият мост над река Струма при Симитли е готов само седем месеца след началото на строителните дейности.

препоръчано

На 1 септември м.г. започна демонтирането на стария железен мост и построяването на новия. За да бъде пуснат в експлоатация се очаква приемателна комисия от АПИ, посочват от югозападната община.

2 млн. лв. бяха отпуснати за събарянето на стария и изграждането на новия мост, който свързва центъра на града с Е-79 и кв. “Ораново“.

Премахнатият вече железен мост е строен през 1939 г. от немците, гаранцията му е изтекла преди 20 години. Тъй като старият мост бе тесен, преминаването по него на МПС ставаше само в една лента, което не позволяваше разминаване.

Изцяло ново съоръжение вече е с две ленти за движение за леките, както и за товарни МПС. Също като до сега по новия мост ще преминават и пешеходци.

Мостът е връзка между центъра на Симитли с квартал “Ораново“, ГП Е-79, бъдещата АМ “Струма“ и път II-19 Симитли-Предел-Банско-Гоце Делчев-ГКПП “Илинден-Ексохи“.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК