BG EN

ГОТОВ ЛИ Е СВЕТЪТ: Болестта Х заплашва да убие много повече хора от COVID

СВЕТЪТ ДНЕС

ГОТОВ ЛИ Е СВЕТЪТ: Болестта Х заплашва да убие много повече хора от COVID

49334
на 20.01.2024
ГОТОВ ЛИ Е СВЕТЪТ: Болестта Х заплашва да убие много повече хора от COVID
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Световната здравна организация заговори за болестта Х – болест, която би могла да бъде много по-смъртоносна от COVID. Тя обаче все още не съществува, обясни д-р Аспарух Илиев, ръководител на лабораторията в Берн.

препоръчано

„Световната здравна организация и конкретно на срещата на ръководителите на държави от Давос беше коментиран и е коментиран въпросът за така наречената болест Х, като едно идеално понятие на епидемия, която може да възникне. Това, което трябва да знаем и което трябва да имаме предвид е, че COVID не е първата епидемия, с която се сблъскваме. Епидемиологията от десетилетия следи, че имаме определена цикличност, тоест на определен период от време има пандемии. И COVID, колкото и да беше неприятен и е неприятен като заболяване, не е най-тежкото възможно заболяване”, обясни пред Нова телевизия д-р Илиев.

По думите му лидерите коментират въпроса, защото светът е длъжен да има подготовка в случай че нещо се случи.

„COVID ни изненада с неподготвеност”, коментира д-р Илиев.

И в момента COVID остава най-опасен и рискът за постъпване в болница при него е най-голям. При децата и възрастните хора също опасен е синцитиалният вирус.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК