Грандовете без грешка на Боксинг дей! Късен гол спаси Арсенал, Челси с класика, Ибра герой за Юнайтед

10701
на 26.12.2016

Лидерът във временното класиране на Висшата лига Челси не допусна грешка на Боксинг дей. "Сините" от Лондон надделяха с 3:0 като домакини на Борнемут. Педро се разписа в 24-ата минута след асистенция на Фабрегас. Азар от своя страна реализира от дузпа в 49-ата минута, а Педро бе точен отново в 90-ата минута, фиксирайки класическото 3:0

Ман Юнайтед също записа победа при домакинство. На "Олд Трафорд" "червените дяволи" победиха с 3:1 Съндърланд. Попадения за домакините на Блинд, Ибрахимович и Мхитарян, съответно в 39-ата, 82-ата минута и 86-ата минута. Самият Ибра асистира за головете на Блинд и Мхитарян, а Погба се отличи с прецизен пас към Ибрахимович в ситуацията за 2:0. Почетното попадение за гостите бе дело на Борини в 90-ата минута.

И Арсенал се поздрави с успех. "Топчиите" надделяха с минималното 1:0 над Уест Бромич. Гол за домакините на Жиру в 86-ата минута на мача.

Челси е лидер в таблицата с 46 точки след 18 изиграни от "сините" срещи. Арсенал е с 37 точки, Манчестър Юнайтед е с 33 точки.