Грешни стъпки на Челси и Манчестър Юнайтед във Висшата лига

8513
на 01.02.2018

Отборите на Челси и Манчестър Юнайтед направиха грешни стъпки във Висшата лига на Англия.

В двубой от междинния, 25-и кръг на футболния шампионат на Англия Челси сензационно отстъпи като домакин на Борнемут с 0:3. Калъм Уилсън в 51-ата минута, Жуниор Станислас в 64-ата и Нейтан Ейк в 67-ата минута вкараха головете за гостите от Борнемут.

За Челси това е пета загуба в кампанията, като тимът разделя третата позиция с Ливърпул. Борнемут постигна седми успех за сезона, като отборът е на 10-о място.

В най-интригуващият двубой от кръга Тотнъм победи у дома Манчестър Юнайтед с 2:0. Кристиан Ериксен в 1-ата минута и автогол на Фил Джоунс в 28-ата минута донесоха успеха за Тотнъм.

В класирането Манчестър Юнайтед вече изостава с 15 точки от лидера Манчестън Сити. Тотнъм е на пето място, като е само на две точки зад Ливърпул и Челси.

Тотнъм – Манчестър Юнайтед 2:0

В класирането лидер е Манчестър Сити с 68 точки, пред Манчестър Юнайтед 53, Ливърпул и Челси по 50 точки и др.