Григор безгрешен на старта на "Уимбълдън"

23208
на 01.07.2024
Григор безгрешен на старта на Уимбълдън

Григор Димитров стартира "Уимбълдън" с убедителен успех, побеждавайки Душан Лайович с 6:3, 6:4, 7:5 за време от един час и четиридесет и пет минути.

Димитров, който през миналата година достигна до четвъртия кръг на турнира в Лондон, нямаше особено затруднения в мача, като това важеше с пълна сила за първите два сета.

В тях първата ракета на България започна с преднина съответно от 3:0 и 2:0 гейма и не позволи на 34-годишния Лайович да се надява на какъвто и да е обрат.

Известни проблеми 33-годишният Димитров имаше чак в третия сет на мача, в който Лайович записа първия си пробив и успя да поведе с 4:1 гейма. Това обаче не смути полуфиналиста в турнира от 2014 година и той изравни при 4:4, а след това направи и нов пробив за 6:5, който му подпечата спечелването на мача.

Димитров ще се изправи в следващата фаза срещу победителя от мача между квалификанта Кристиан Гарин от Чили и китаеца Джери Шан. В трети кръг българинът може да играе със Стан Вавринка или Монфис.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 3 юли - изненадващи промени за Скорпионите, Стрелците си създават проблеми, от които трудно ще се измъкнат САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 3 юли - изненадващи промени за Скорпионите, Стрелците си създават проблеми, от които трудно ще се измъкнат
ЕКШЪН В ПИК ТV! Борисов побесня след речта на Денков в парламента - напусна залата (НА ЖИВО) ЕКШЪН В ПИК ТV! Борисов побесня след речта на Денков в парламента - напусна залата (НА ЖИВО)