Григор Димитров накара и Бублик да си счупи ракетата, победи го за по-малко от час

24466
на 02.11.2023

Григор Димитров се класира за втори път на четвъртфиналите на Мастърс 1000 турнира в зала в Париж при 11-ото си участие в него. Той победи Александър Бублик от Казахстан с 6:2, 6:2 за малко повече от час игра. Първата ри ракета стигна до тази фаза и през 2019 година, когато беше победен на полуфиналите от Новак Джокович.

Димитров поведе много бързо с 3:0 с два пробива след двойни грешки на съперника и отново проби за 5:2 и след това сервираше за спечелването на първия сет. Той поведе с 40:15, реализира първия си сетбол и взе първата част само за 28 минути.

Във втория сет Димитров стигна до два поредни брейкбола и успя при първия. В следващия гейм Бублик стигна до точка за пробив, но българинът поведе с 4:2, а казахстанецът, подобно на вчерашния съперник на Гришо Данил Медведев, счупи ракетата си от яд. В седмия гейм българинът имаше още два брейкбола и направи втория си пробив. Димитров сервираше за място на четвъртфиналите, поведе с 40:15 и реализира първия си мачбол, печелейки и мача, съобщава "Труд".

Следващият съперник на Димитров ще е по-добрият от двойката Хуберт Хуркач - Франсиско Серундоло.

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете
САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО)