Гришо мачка в Австралия, прескача втори кръг

Тенис

13515
на 19.01.2017

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия. Първата ракета на България надделя трудно с 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 над корееца Хьон Чун за 2 часа и 38 минути игра.

В следващия си двубой Димитров ще се изправи срещу номер 18 в световната ранглиста Ришар Гаске (Франция), който постигна убедителен успех над Карлос Берлок (Аржентина) с 1:6, 1:6, 1:6.

Двамата са се изправяли един срещу друг общо в 6 мача, като статистиката е в полза на французина - 5 победи спрямо само една за българина.

Димитров стартира добре мача, спечелвайки подаването си на нула. Чун изравни за 1:1 и след това реализира първи пробив в срещата. Кореецът затвърди, а проблемите в играта на Григор продължиха.

В петия гейм, при 40:40, две непредизвикани грешки на Димитров осигуриха втори пробив и преднина от 4:1 в полза на съперника. Чун спечели сета безпроблемно с 1:6, реализирайки трети пробив в последния гейм.

Гришо започна втората част далеч по-спокойно и внимателно. Това му донесе и първи пробив в мача. Под бурните овации от страна на феновете по трибуните, Димитров затвърди подаването си.

Можеше да последва нов пробив, но кореецът успя да се измъкне от брейкбол и с два силни сервиса да спечели гейма. Последва гейм на нула за Григор и 3:1.

Чун намали изоставането си, но Димитров, отново с гейм нула, си върна преднината. Двамата съперници си размениха по още едно подаване. В десетия гейм обаче, под неспирните възгласи "Българи, юнаци!", Григор изравни резултата в мача.

Кореецът спечели подаването си, а след това реализира нов пробив, повеждайки с 2:0 в третата част. В третия гейм Гришо поведе с 40:15, но Чун изравни за 40:40. Две грешки на азиатеца обаче подпечатаха нов пробив за българина.

Димитров изравни резултата, но Чун отново поведе за 2:3. Последва гейм на нула за Григор и нов пробив в седмия гейм, който му донесе обрат за 4:3. При невероятна атмосфера на "Хайсенс Арина", първата ни ракета затвърди пробива си.