Гришо победи, но отборът му загуби финала на Световната лига

Топ новина

18869
на 25.12.2023

Григор Димитров записа победа на сингъл и загуба на двойки в последния ден на демонстративния отборен турнир Световна тенис лига в Абу Даби, но неговият тим Кайтс отстъпи на финала и трофеят в надпреварата отиде за тима на Ийгълс, предава БТА.

В последния мач на сингъл българинът надигра Андрей Рубльов с 6:3 и се стигна до продължение, в което Димитров трябваше да спечели три поредни гейма, докато руснакът се нуждаеше от един. В крайна сметка в продължението двамата си размениха по един гейм за крайното 7:4 и това даде титлата на Ийгълс.

Преди това Григор загуби на двойки в тандем с Лойд Харис от Даниил Медведев и Андрей Рубльов с 3:6. Руснаците направиха един пробив в осмия гейм и това бе ключовият момент в спора.

Веднага след това София Кенин победи Арина Сабаленка с 6:4 и Ийгълс поведоха с 25:19 в общия резултат на турнира, в който мачовете се играят по един сет.

В последния двубой Григор Димитров свърши своята работа срещу Андрей Рубльов, но не успя да обърне общия резултат от финала и титлата от второто издание на шоу турнира отиде за Ийгълс.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си