Гришо прегази като валяк за малко повече от час германеца Дъстин Браун

5927
на 19.01.2015

Спортист номер 1 на България за 2014 година Григор Димитров започна по перфектен начин участието си на първия турнир от Големия Шлем за годината - Откритото първенство на Австралия. 23-годишният ни тенисист разгроми за малко повече от час германеца Дъстин Браун с 6:2, 6:3, 6:2 и се класира за втория кръг, където негов съперник ще е победителят от мача между Лукаш Лацко (Словакия) и Максимо Гонсалес (Аржентина).

Поставеният под номер 10 в основната схема Димитров нямаше абсолютно никакви затруднения и двубоят приличаше по-скоро на тренировка. Това беше негова втора победа срещу Браун, след като през 2012 година го отстрани със 7:6 (3), 3:6, 6:2 във втория кръг на турнира на червени кортове в Гщаад (Швейцария).

Гришо стартира със самочуствие и с лекота взе откриващия гейм. Неговият опонент беше видимо смутен и в началните минути допусна няколко елементарни грешки, които бяха наказани. Германецът отрази две точки за пробив при първото си сервиране, но третата възможност беше реализирана от Димитров, който затрудни Браун с минаващ удар по правата и го принуди да прати топката в мрежата.

Третият гейм бързо отиде в сметката на българина и завърши с неговия първи ас в двубоя. В същото време Браун продължаваше да греши при излизанията си на мрежата, но мощният му начален удар го спаси от нов пробив и той намали на 1:3. Сервисът на Григор се оказа неговото основно оръжие в следващия гейм, спечелен без загубена точка. При 5:2 нашето момче посрещаше и реализира втори пробив, с който приключи сета. Хасковлията затвори частта в своя полза с ефектен бекхенд по правата.

Спокойствието на Димитров рязко контрастираше с амплитудите в играта на Дъстин Браун. Все пак, германецът направи няколко ефектни изпълнения в началото на втория сет, който започна с бърза размяна на геймове за 2:2. При този резултат дойде първата двойна грешка на Григор, който обаче реагира позитивно и отново излезе напред в резултата. Решаващ за изхода на сета се оказа осмият гейм.

Димитров поведе с 0:40, но съперникът му спечели следващите три разигравания. Въпреки това, Гришо си извоюва нова възможност за пробив и я реализира, а след това беше безмилостен на свой сервис, завършвайки сета с перфектно воле на мрежата. Дъстин Браун имаше предимството да сервира пръв на старта на третата част. Той спечели първите си две подавания, макар при 1:1 да имаше сериозни затрудения, но един пресилен форхенд на Димитров го лиши от възможността да пробие рано. От своя страна българинът лесно печелеше сервис геймовете си, а при 2:2 дочака своя шанс да поведе. Стори го, като отново "извика" Браун на мрежата и с минаващ удар си осигури пробива, който окончателно прекърши съпротивата на неговия съперник. Последва бърз гейм "на нула" и още един пробив за 5:2.

Браун вече дори не се опитваше да се противопостави и мачът приключи с 15 поредни точки в полза на Григор.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО)