Гришо прекърши Джонсън, класира се за третия кръг на "Уимбълдън"

14493
на 01.07.2015
Гришо прекърши Джонсън, класира се за третия кръг на Уимбълдън

Григор Димитров се наложи над американеца Стийв Джонсън със 7-6 (10-8), 6-2, 7-6 (7-2) и е в трети кръг на "Уимбълдън". За най-добрия ни тенисист това е втора поредна чиста победа в три сета.

Първият сет продължи 51 минути и беше много равностоен. Двамата тенисисти не бъркаха при подаванията си и се стигна до тайбрек, който Гришо спечели с 10-8.

Вторият започна отлично за представителя ни - той успя да оползотвори първата си възможност за пробив в мача, поведе с 1-0 и после го затвърди за 2-0. Придобил повече увереност, българинът не даде никакви шансове на съперника си в тази част.

В третия сет американецът се поокопити и вдигна оборотите, като дори пропусна сетбол при 5-4. В крайна сметка отново се игра тайбрек и отново Григор Димитров бе по-добрия тенисист в него - 7-2 и място в трети кръг на "Уимбълдън". Българинът записа 17 аса в срещата, а американецът - 13.

Първата ни ракета досега не бе играл с Джонсън, който на старта елиминира чеха Лукаш Лацко и записа първа победа в турнира на трева от Големия шлем.

В следващия кръг съперник на Димитров ще бъде опитния Ришар Гаске, който дотук също записа две чисти победи в по три сета. Французинът е неудобен съперник за първата ни ракета, който е загубил и четирите си мача срещу него. За последно двамата играха на Мастърса в Рим преди две години и Гаске победи с 6-4, 6-4. На трева обаче двубои между тях не са играни.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)