ГРОБНА ТИШИНА: Хамрун елиминира Левски насред "Герена", гаджето на Николета прецака синята приказка (СНИМКИ)

30937
на 11.08.2022
ГРОБНА ТИШИНА: Хамрун елиминира Левски насред Герена, гаджето на Николета прецака синята приказка (СНИМКИ)

На рядкосрещана драма станаха свидетели привържениците на Левски на стадион "Георги Аспарухов" тази вечер, където столичани посрещнаха малтийския Хамрун Спартанс в реванш от Лигата на конференциите.

Сините отпаднаха в третия предварителен кръг, след като загубиха с 1:2 в редовното време. Резултатът се запази и в продълженията, а при дузпите малтийците ликуваха с 4:1.

Пред препълнените трибуни на стадион "Георги Аспарухов", столичани имаха преднина от 1:0 след успеха в последните секунди в Малта. Още във втората минута невероятен пропуск направи Роналдо, който не успя да уцели топката на празна врата след подаване на Уелтон.

Удар на Краев в 38-ата минута също пробва изстрел в обсега на Бонело. Секунди преди почивката Сундберг с глава също пропусна да даде аванс на сините.

Втората част започна по-добре за гостите, които се опитаха да изнесат играта в половината на домакините. Играчите на Стоилов обаче не допуснаха сериозни положения пред Михайлов, който два пъти трябваше да се намесва при центрирания.

Двайсет минути преди края на редовното време нападателите Машеке и Соу влязоха за Хамрун и дадоха свежест на противника. Така изненадващо в 78-ата минута се стигна до гол във вратата на Михайлов. Гаджето на Николета първо улови удара на Гюламие, след което изпусна топката пред голлинията и футболистът на гостите я довкара във вратата на домакините.

Най-интересното обаче тепърва предстоеше. В първата минута на добавеното време Цунами изравни, а само минута след това Райън Камензули отново даде аванс на гостите. След изпълнението на центъра беше пратена дълга топка към резервата Додо отляво в наказателното поле, където Николай Михайлов излезе неразчетено. Тогава нападателят на гостите задържа и върна кълбото за Камензули, който с хубав плътен удар заби топката във вратата на сините за 1:2. По този начин мачът влезе в продължения.

Преди първия съдийски сигнал мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков награди легендата Божидар Искренов за неговия 60-годишен юбилей от началото на този месец.

Феновете на Левски изненадаха своите любимци. В края на първото полувреме сините запалянковци пуснаха заря над стадион "Георги Аспарухов".

1:4 – гол / Матео Фиделе

ЛЕВСКИ (3-4-3): Николай Михайлов; Келиан Ван дер Каап, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба; Жереми Петрис, Филип Кръстев, Андриан Краев, Цунами; Роналдо, Билал Бари, Уелтон

ХАМРУН СПАРТАНС (3-4-3): Бонело; Торе, Емерсон. Биеличич; Корбалан, Пърша, Гюламие, Едер, Камензули; Джони, Неделкович

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! Чичото на Кирил Петков с горещи версии какво може да се е случило при катастрофата със загинал край Аксаково (НА ЖИВО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! Чичото на Кирил Петков с горещи версии какво може да се е случило при катастрофата със загинал край Аксаково (НА ЖИВО)