BG EN

Гроздан Илиев се кълне като конституционен съдия в четвъртък

Политика

Гроздан Илиев се кълне като конституционен съдия в четвъртък

5466
на 27.02.2013
Гроздан Илиев се кълне като конституционен съдия в четвъртък
Президентът Росен Плевнелиев ще присъства на клетвената церемония на Гроздан Илиев като конституционен съдия от квотата на Народното събрание, съобщи агенция Фокус по информация на пресслужбата на държавния глава. Церемонията ще се състои на 28 февруари от 15 часа в Конституционния съд на „Дондуков” 1 - сграда на Министерския съвет, 5 етаж. Илиев бе избран за съдия в КС миналата седмица от парламента, след ускоряване на процедурата заради неочакваната оставка на правителството на Бойко Борисов и предполагаемото скорошно разпускане на Народното събрание. Съгласно чл. 6, ал. 2 от Закона за Конституционен съд клетвата се полага в присъствието на председателя на Народното събрание, на президента на Република България и на председателите на Върховния касационен съд и на Върховния административен съд, се казва в информация на сайта на КС.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СУПЕР ЕКШЪН! ПИК TV развали рахата на Кокорчо - лидерът на Промяната беснее: Откъде знаете, че има педофилски скандал на Петрохан? Това са внушения (ВИДЕО) СУПЕР ЕКШЪН! ПИК TV развали рахата на Кокорчо - лидерът на "Промяната" беснее: Откъде знаете, че има педофилски скандал на Петрохан? Това са внушения (ВИДЕО)
ново
Днес: 119
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК