BG EN

Гълъб Донев: Нуждаем се от съдебна реформа

Политика

Гълъб Донев: Нуждаем се от съдебна реформа

7352
на 17.05.2023
Гълъб Донев: Нуждаем се от съдебна реформа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Когато възвратни глаголи като "страхувам се" и "не се страхувам" се използват от представители на българската прокуратура, а не като упражнения по българска граматика, това недвусмислено говори за необходимостта от реформа на съдебната система и потвърждава усилията на служебното правителство вече втори мандат да отключи законодателната работа в поредното Народно събрание по законите по правосъдна реформа. Това заяви на заседание на Министерски съвет премиерът Гълъб Донев.

препоръчано

"Всички сме наясно колко е важно да бъде излъчено работещо редовно правителство. Да се формира парламентарно мнозинство на принципна основа, което да приеме в спешен порядък държавния бюджет и важните за обществото ни закони", допълни той.

Донев посочи обаче, че за това значим напредък не се забелязва.

"Държавата функционира в режим на удължителен закон за бюджета, който изтича на 10 юни", припомни премиерът. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
СЛЕД ЖРЕБИЯ! ГЕРБ: Никога не сме разчитали на но́мера на бюлетината и на номера́ в предизборната кампания (ВИДЕО) СЛЕД ЖРЕБИЯ! ГЕРБ: Никога не сме разчитали на но́мера на бюлетината и на номера́ в предизборната кампания (ВИДЕО)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК