BG EN

Гърците изнемогват със сметките за ток

Балкани

Гърците изнемогват със сметките за ток

7352
на 18.08.2022
Гърците изнемогват със сметките за ток
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Високите цени на стоките от първа необходимост поглъщат голяма част от доходите на гърците. Мнозина не успяват да си платят сметките за тока и задълженията към снабдителите са над милиард евро, предаде БНР.

препоръчано

Директорът на Държавната електрокомпания ДЕИ Йоргос Адамидис съобщи за медиите, че неизплатените задължения на компании и частни потребители надхвърлят 1,5 млрд. евро.

Въпреки, че правителството изплаща помощи срещу високите цени на тока, потребителите нямат възможност да покрият разходите си за ток. В рамките на 50% са се увеличили неизплатените задължения, според Адамидис, и по всяка вероятност това ще продължи с по-високи нива поради очакваните нови по-скъпи цени.

Държавните сгради вече спират осветлението вечер, за да намалят потреблението, а частни компании също се стремят към икономии.

Специалисти предлагат държавни гаранции, за да не фалират производителите на електроенергия.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 124
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК