BG EN

Гърция не разрешава частните университети

СВЕТЪТ ДНЕС

Гърция не разрешава частните университети

3891
на 27.06.2016
Гърция не разрешава частните университети
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Гръцкият министър на образованието Никос Филис ясно заяви, че се противопоставя на създаването на частни университети, съобщава вестник Kathimerini, цитиран от "Фокус".

препоръчано

В интервю министърът казва, че правителството не планира да разрешава откриване на частни институции в сектора на висшето образование като част от предстоящите промени в конституцията на Гърция.

„Промените в конституцията не може да бъдат правени под икономически натиск, създаден от доминиращия елит, който иска неолиберализма да бъде заложен в конституцията“, каза той.

Филис подчерта, че член 16 в конституцията, който постановява, че само държавата е отговорна за работата на университетите, няма да бъде променян.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК! Радев ще прави магистрали на концесии, жегна Киро и Асен за петте моста над Дунав (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК! Радев ще прави магистрали на концесии, жегна Киро и Асен за петте моста над Дунав (ВИДЕО)
ново
Днес: 52
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК