BG EN

Гърция още не е решила за турските военни

СВЕТЪТ ДНЕС

Гърция още не е решила за турските военни

3695
на 29.08.2016
Гърция още не е решила за турските военни
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Гръцкият външен министър Никос Кодзиас каза, че той не е говорил с турския си колега Мевлют Чавушоглу за предаването на осем турски войници, избягали от страната след преврата, според РИА "Новости".

препоръчано

"Не, защото ние обяснихме от началото на турците -  че този проблем ще бъде решен в гръцките съдилища въз основа на гръцката и европейската практика, като се вземе предвид дали те са били и до каква степен членовете на преврата" - каза Никос Кодзиас.

Според него, в момента турските военни са проучвани заради техното искане за предоставяне на политическо убежище. По този въпрос решение може да има в рамките на няколко седмици, или два до три месеца.

По-рано беше съобщено, че Турция е изпратила до Гърция искане за екстрадиция за избягалите военни.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК