ГОРЕЩО
ВАКСАДЖИИ: Придворният социолог на Радев - Първан, лансира коалиция с ПП-ДБ, а Мирчев коленичи в краката му да излъска ботуша
Астрономическата зима идва в 17:03 часа
ЕВТИН ТЕАТЪР: Многострадалната Църцарова си вдига цената, докато "Капитал" и Прокопиев късат ризи и зоват за линч над Пеевски
Георг Георгиев: Като правителство ще си довършим работата, която трябва
Атанас Зафиров: Никой не бива да отрича постигнатото от БСП – ОЛ
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Гърция мести уязвимите мигранти от остров Лесбос в континенталната част на страната. Това е част от превантивните мерки срещу епидемията от коронавирус, съобщи министерството на миграцията.
препоръчано
Два ферибота напуснаха острова със стотици мигранти на борда. Те носеха маски и температурата им беше измерена, преди да се качат на корабите.
Транспортирани са 2 300 мигранти от групи, смятани за уязвими за болестта.
Сред тях са хора със здравословни проблеми и възрастни.
Ситуацията в мигрантските лагери се влоши заради тяхната пренаселеност.
Там няма случаи на заразяване, но в три от лагерите има заболели, което наложи поставянето на съоръженията под карантина.
свързани новини
Ето кога Гърция отваря границите за туристи
22758
на 30.04.2020
Солена глоба за излизане без маски в Гърция
15310
на 29.04.2020
Мигранти се биха и запалиха лагер в Гърция, после дружно нападнаха полицията
17050
на 28.04.2020


