BG EN

Д-р Ангел Кунчев с добри новини за епидемията от морбили

Здраве

Д-р Ангел Кунчев с добри новини за епидемията от морбили

13389
на 18.02.2019
Д-р Ангел Кунчев с добри новини за епидемията от морбили
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Имаме само двама души, които се нуждаят от по-сериозно интензивно лечение от морбили, другите го изкарват със средна тежест. Лошото при морбили е, че са възможни по-късни усложнения, така че децата трябва да се наблюдават в близките 1-2 години. Това заяви държавният здравен инспектор д-р Ангел Кунчев в сутрешния блок на БНТ.

препоръчано

"За момента заразата е ограничена, вече 2-3 ден нямаме нови случаи, но може да се предполага, че вирусът продължава да циркулира и ако намери неимунизирани лица, независимо от възрастта може да се заразят. Инфекциозните заболявания се лекуват в инфекциозни клиники", каза още той. 

"Родителите трябва да съдействат активно и да водят редовно децата за имунизации, а лекарят трябва да настоява и да търси детето до последно, когато по календар дойде времето за имунизация, да не я пропуска", категоричен бе д-р Кунчев.

"В ситуация на епидемия хората са доста по-информирани. Изпратихме писма до всички общопрактикуващи лекари да си проверят списъците и всички деца до 18 години, за да не позволим да се разрасне болестта", допълни държавният здравен инспектор. 

"Родителите имат право на мнение спрямо децата си, но при липса на имунизация се застрашават и други хора и деца. Става въпрос за колективен имунитет", завърши д-р Ангел Кунчев. 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК