BG EN

Д-р Михайлов: ГЕРБ е в абстиненция, Реформаторите са без лидер, идеология и страст

Политика

Д-р Михайлов: ГЕРБ е в абстиненция, Реформаторите са без лидер, идеология и страст

12616
на 30.12.2013
Д-р Михайлов: ГЕРБ е в абстиненция, Реформаторите са без лидер, идеология и страст
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Протестът е партийно обвързан и реваншистки мотивиран. Предстои радикализация. Бойни групи от "красиви и интелигентни" ще обикалят ресторанти, барове и сауни за жертви от левия политически спектър. Идеята е да ги задавят или спипат неглиже като елемент от битката за повече морал. Това прогнозира, че ще се случи през следващата година психиатърът доктор Николай Михайлов пред 24 часа.

препоръчано

Според него драмата е в това, че "българският либерален елит желае да управлява, но не може".

Реформаторите са без лидер, идеология и страст. ГЕРБ се мъчи без власт, в абстиненция е, казва той.

"Сините са във фалит. А перспективата на политически маргинали им е нетърпима. Преходът произведе капризна либерална номенклатура, някога славна, добре ситуирана и щедро спонсорирана, сега гаснеща пред очите ни, употребена и изоставена. Този елит е свикнал да мисли себе си като културен хегемон, гарант на българската модернизация, с разнообразни заслуги, включително и дисидентски", заяви доктор Михайлов и добави: "Общественият им статут днес не съответства на фантазирания, на този, който им принадлежи "по право". В това е болката "отдясно".

Доктор Михайлов смята, че "комплексът за морално, интелектуално и даже естетическо превъзходство болшевизира българските либерали, превръща ги в разядосан елит, емоционално напрегнат, но , за съжаление идейно безплоден".

Той е категоричен, че думата "оставка", оставена сама на себе си, е слабо интелектуално постижение.

"Проспаха безобразието ГЕРБ, стреснаха се от "червените боклуци" като концентрация на мистическо зло и дежурен източник на вдъхновение", добавя доктор Михайлов.

Коментирайки състоянието на Реформаторския блок, той заяви, че те не излъчват смисъл и се радват на красотата на един коалиционен компромис, като на върховно постижение.

"Представители на разорени формации, изтощени от провали и претенции жестикулират алтернатива, неубедителна и за самите тях. Реформаторският блок няма идеология, лидер и страст. Имат излъчване на конюнктурно сглобен тинк танк за "либерални стратегии" и поименно спасение", категоричен е доктор Михайлов.

Попитан дали ГЕРБ клонят към залез, той отговори: "ГЕРБ е в абстиненция, мъчат се без власт. Парламентарният им дебют на опозиция е катастрофа, мащабен групов анекдот. Борисов е неизтощимо съчетание на официално и абсурдно. Но е в криза. Сервира ортопедичните си проблеми като политически коз, като подкупваща човечност и сила в слабостта. Телодвиженията му издават разклатеност на неговата гвардия, изнервена от дисциплинираната опека на Цветанов и Фидосова и лишена от утешенията на властта".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече
ново
Днес: 101
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК