BG EN

Да си внасяме и журналистика!

КОМЕНТАРИ

Да си внасяме и журналистика!

7129
на 07.04.2013
Да си внасяме и журналистика!

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

След като производството на журналистика намалява с всеки изминал ден, а малкото родна продукция създава проблеми на многоуважавани и дерзаещи институции, 3-те власти решиха да се разчита вече на внос на 4-та власт.

препоръчано

"Журналистиката у нас е бутикова, непечеливша и безперспективна. Ако се произведе нещо журналистическо, то пък взима, че пречи на доблестни хора, прокурори, енергийни експерти, политици и шефове на футболни фенклубове. Бива ли такова нещо?", обяви служебният говорител на служебно-правителствените решения.

Апелират се потребителите на журналистика, ако има такива изобщо, да наблегнат на чужди издания - да се абонират за вестници, да си сложат сателитни чинии или просто да си четат по интернет, а българската журналистическа продукция ще бъде преустановена. 

В информационния поток ще останат само преводни агенционни съобщения, необозначени PR-публикации, поръчкови статии на собствениците на медиите, както и ежедневна сводка за личния живот на безумно посредствени хора, наречени хайлайф. Тези дейности ще бъдат обединени под названието "BG журнализъм".

По този начин се очаква обществеността да се успокои от малкото и жалки опити да бъде информирана за чудесната работа, която се върши надлъж и нашир.

Така журналистиката се нарежда до други производства, които през последните години бяха преустановени, за да се разчита на вносна продукция. Това скандализира мнозина, но нямаше кой да го отрази.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО)
ново
Днес: 88
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК