BG EN

Дадоха "театрални Оскари" на британци

СВЕТЪТ ДНЕС

Дадоха "театрални Оскари" на британци

3403
на 08.06.2015
Дадоха театрални Оскари на британци
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Британците доминираха в неделя на наградите, известни като "Оскарите на Бродуей". "Тони" получи мюзикъл, разказващ историята на млада лесбийка. Пиеса за британски тийнейджър като математически гений спечели също пет награди. Тържественото връчване на наградите стана в неделя късно вечерта на сцената на нюйоркския театър Radio City Music Hall. Приветстван и от критиците, мюзикълът Fun Home спечели престижната награда за най-добра музика и четири други награди, включително една за режисура. Британката Хелън Мирън спечели Тони за най-добра актриса в драма за ролята си на кралица Елизабет II в "Публиката". Роля, която вече й спечели Оскар през 2007 г. за ролята й във филма "Кралицата". Друг актьор от "Публиката", британецът Ричард Макейб, който играе премиера Харолд Уилсън, също бе отличен. Наградите "Тони" са еквивалент на наградите на филмовата академия в областта на киното "Оскар", и на наградите "Еми" за телевизия. Театралните отличия са с официалното име "Антоанет Пери" (Antoinette Perry Award for Excellence in Theatre), но са по-известни като "Тони" (Tony Award). Те се присъждат за принос към театралното изкуство на Бродуей.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК