BG EN

Дамаск не пуска в Москва опозиционен лидер

СВЕТЪТ ДНЕС

Дамаск не пуска в Москва опозиционен лидер

2887
на 04.04.2015
Дамаск не пуска в Москва опозиционен лидер
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ключов представител на така наречената "толерантна" опозиция в Сирия няма да може да присъства следващата седмица на мирни преговори в Москва, тъй като властите в Дамаск отказват да отменят забраната срещу него за пътуване, предаде АФП.

препоръчано

"Нито аз, нито който и да е от моето движение няма да може да присъства на срещата в Москва, тъй като режимът отказа да вдигне забраната срещу мен", заяви пред медии Лоуай Хусеин, лидер на партията Изграждане на сирийска държава /ИСД/.

През миналата седмица той изрази надежда, че ще може да участва в разговорите, които ще се проведат в руската столица от понеделник до четвъртък. По думите на Хусеин той бил поканен от русия, която е ключов съюзник на президента Башар Асад.

свързани новини

Опозиционният лидер беше освободен през февруари, след като прекара три месеца в затвора. Забраната за пътуване му е наложена заради присъда, която се очаква да бъде произнесена на 29 април. Друга ключова опозиционна сила – Национален координационен комитет за демократична промяна, ще участва в разговорите.

Сирийското правителство ще бъде представено от посланика на страната в ООН Ибрахим Джаафари. Очаква се на срещата да бъде обсъдена хуманитарната ситуация в страната, както и възможността за възобновяване на преговорите в рамките на споразумението, което беше постигнато на преговорите в Женева.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Цветанка Андреева с екшън анализ: Радев ще изсмуче електората на МЕЧ. Нека ППДБ обяснят за паралелната власт и зависимостите си по случая Петрохан (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Цветанка Андреева с екшън анализ: Радев ще изсмуче електората на МЕЧ. Нека ППДБ обяснят за паралелната власт и зависимостите си по случая "Петрохан" (ВИДЕО)
ново
Днес: 16
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК