Даниел Митов: Учуден съм, че премиерът още не е поискал оставката на военния министър Янев, който се изказва като Путинферщеер
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Учуден съм, че премиерът все още не е поискал оставката на военния министър Стефан Янев, който се изказва като Путинферщеер (разбирач на Путин - бел.ред.). Това е недопустимо поведение. За него следва да се носи политическа отговорност. Това каза в кулоарите на парламента заместник-председателят на ГЕРБ Даниел Митов. Според него в Украйна става категорично дума за война и всякакви шикалкавения са абсурдни и вредни за страната ни.
Според Митов дебатите в Народното събрание по темата "бюджет" вече са се обезсмислили, защото ситуацията с войната в Украйна е променила параметрите. Не се отчитат фактори като бежанска вълна и хибридни атаки.
Митов припомни как от ГЕРБ са искали Народното събрание да излезе с осъждаща Путин декларация още във вторник, но мнозинството е заспало.


