BG EN

ДАНС и прокуратурата пресякоха престъпна дейност против финансово-кредитната система

ЧАС ПИК

ДАНС и прокуратурата пресякоха престъпна дейност против финансово-кредитната система

7319
на 22.07.2015
ДАНС и прокуратурата пресякоха престъпна дейност против финансово-кредитната система
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

При съвместна операция на ДАНС, прокуратурата и МВР е пресечена престъпна дейност против финансово-кредитната и данъчната система на страната, съобщиха от ДАНС.

препоръчано

На 21.07.2015 г. на територията на градовете Велико Търново, Русе и Стара Загора служители на ДАНС, съвместно с органи на МВР, под ръководството и надзора на Окръжна прокуратура-Велико Търново, проведоха специализирана операция за противодействие на престъпления против паричната и кредитната система на България и престъпления против финансовата, данъчната и осигурителната системи.

Действията са предприети във връзка с досъдебно производство по чл. 253, ал.1 и чл.249 от НК.

Извършени са претърсвания на адреси, автомобили и помещения, като са иззети множество вещи и предмети (компютърни конфигурации, неистински електронни платежни инструменти "бели пластики" и др.), както и документи, относими към работата по досъдебното производство. На един от претърсените адреси са открити 12 броя ловни патрони и 45 грама барут, във връзка с което е образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител за престъпление по чл. 339 от НК.

Задържани са две лица по Закона за МВР, като на същите не са взети мерки за неотклонение. В хода на работата е установено трето лице с постановена мярка "принудително довеждане", във връзка с водено досъдебно производство в ОД МВР-Русе. Същото е предадено на служители от Окръжна служба "Изпълнение на наказанията" - Велико Търново за предаване на разследващите органи в ОД МВР - Русе. С предприетите действия е пресечена схема за ощетяване на държавния бюджет. Продължават процесуално-следствените действия, в т. ч. за установяване на конкретния размер на щетите от престъпната дейност.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Йонко Мермерски: Няма скандал с Гренландия, тя трябва да е управлявана от САЩ за защита от Путин и Китай, вижте кой е летял с Лолита експрес на Епстийн... (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Йонко Мермерски: Няма скандал с Гренландия, тя трябва да е управлявана от САЩ за защита от Путин и Китай, вижте кой е летял с "Лолита експрес" на Епстийн... (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК