BG EN

Датска художничка надви френския производител на луксозни стоки "Луи Вюитон"

ЧАС ПИК

Датска художничка надви френския производител на луксозни стоки "Луи Вюитон"

13537
на 11.07.2015
Датска художничка надви френския производител на луксозни стоки Луи Вюитон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Надя Плеснер – датска художничка и дизайнерка, заяви, че френският производител на луксозни предмети с марка Louis Vuitton ("Луи Вюитон") заплашва кариерата й, ако тя престане да използва логотипа и продуктите на компанията в своето творчество, предава сайтът Artprice.

В книгата си, публикувана в Дания през май тази година "The Simple Life", Плеснер хроникира тригодишната си съдебна битка с прочутата модна къща. "Ако не прекратите незабавно дейността си, то можете смело да сложите кръст на кариерата си в изкуството. Нито една галерия няма да постави ваши творби на стените си през целия ви живот."- така е заплашвал художничката адвокатът на компанията.

През 2007 година Надя Плеснер създаде тениска, на която е изобразено гладуващо африканско дете с кученце чихуахуа и чанта Louis Vuitton в ръка; по такъв начин тя е искала да привлече вниманието на обществеността към хуманитарната катастрофа в Дарфур. Тениските се продавали на сайта на Плеснер, а постъпленията от продажбите се насочвали в благотворителен фонд за Судан.

Louis Vuitton подава иск за нарушение на авторските права и в резултат на съдебно решение е забранена продажбата на тениските. През 2011 година Плеснер отново използва чантата на Louis Vuitton в друга нейна творба и отново трябва да отговаря за действията си пред съда. Тя подава насрещен иск и този път печели делото. Представителите на Louis Vuitton до момента се въздържат от коментар.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Цветанка Андреева за метежите на Радев и ППДБ: Сценарият е да се дестабилизира цялата система и през следващата година да влезем в спиралата на нови избори и нестабилни парламенти (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Цветанка Андреева за метежите на Радев и ППДБ: Сценарият е да се дестабилизира цялата система и през следващата година да влезем в спиралата на нови избори и нестабилни парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК