Два отменени гола и недадена дузпа ощетиха Атлетико

6433
на 02.05.2015

Отборите на Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао направиха 0:0 в среща от 35-ия кръг на Примера, играна на "Висенте Калдерон". Съдията Хайме Латре и неговите помощници си заслужиха хулите от трибуните, след като не зачетоха два редовни гола на домакините и не свириха дузпа за нарушение срещу Фернандо Торес. Атлетико стои стабилно на третата позиция, а "лъвовете" от Билбао временно се наместиха на осмо място.

Диего Симеоне и Ернесто Валверде не подредиха оптимални състави. Раул Гарсия и Фернандо Торес получиха шанс вместо Арда Туран и Марио Манджукич. Кике Сола поведе атаката на баските, подкрепян от изтегления напред Андони Ираола, Микел Рико и Иняки Уилиямс. В четвъртата минута Диего Годин сложи крак в точния момент, след като Уилиямс беше преодолял триково Жоао Миранда. В шестата Микел Сан Хосе беше забравен при корнер, но не уцели вратата абсолютно сам. Първата възможност за "лос колчонерос" дойде при изстрел на Раул Гарсия от въздуха след изчистване на Чаби Ечейта в 19-ата минута.

В 39-ата отново Гарсия беше близо до гола след ъглов удар, но Яго Ерерин се намеси. Две минути по-късно Фернандо Торес поиска дузпа, ала реферът Хайме Латре не я видя и ощети за първи път днес мадридския тим. Ечейта събори с ръце Ел Ниньо, а неотсъждането на дузпа разгневи нападателя, който получи заслужен жълт картон за реакцията си. Минута по-късно Антоан Гризман прати топката в мрежата, но след явна и видима засада. Второто полувреме стартира с нов отменен гол на Гризман.

В 52-ата минута съдията неправилно назначи засада и ощети отново домакините. От трибуните на "Висенте Калдерон" се чуваха викове "Вън, вън", насочени към арбитъра. В 55-ата минута Кике Сола пропусна страхотен шанс за гостите от "Сан Мамес". "Деветката" на Атлетик беше в малкото наказателно поле, но реагира добре за добавка след удар на Микел Сан Хосе. Три минути по-късно Ечейта изпусна от малкото наказателно поле след корнер. Опитите на "дюшекчиите" да отбележат не бяха достатъчни и все се появяваше пречка. В 68-ата минута Ерерин се намеси навреме и спря Гризман.

В 70-ата страничният рефер пак вдигна засада, като отново сбърка. Тиаго отбеляза и не беше в засада, за разлика от други двама съотборници. Това трябваше да е гол за Атлетико, но отново не беше. В 74-ата Гилерме Сикейра успя да блокира Уилиямс, който се беше устремил сам срещу Ян Облак. В самия край Унай Бустинса беше изгонен с два жълти картона. В крайна сметка реферите порязаха Атлетико, но сякаш съдбата си върна "дюшекчиите", които през есента бяха сериозно побутнати от съдиите при визитата си на "Сан Мамес". /sportal.bg

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)