BG EN

Двама борци на САЩ в спор за спортист №1 на годината

СПОРТЪТ ДНЕС

Двама борци на САЩ в спор за спортист №1 на годината

3372
на 14.11.2015
Двама борци на САЩ в спор за спортист №1 на годината
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Световните шампиони по борба от първенството в Лас Вегас Джордан Бароуз (свободен стил) и Аделина Грей са номинирани за спортисти на годината на САЩ. Гласуването ще е на 20 ноември по интернет, като правото си на вот имат и членовете на олимпийските и на неолимпийските организации, както и спортните журналисти (50 процента).

Допитването е не само за най-добър индивидуален състезател, но и за най-добър отбор в олимпийските и неолимпийски дисциплини. Победителите ще бъдат обявени на церемония на 10 декември в Пенсилванския университет, Филаделфия.

Анкетата е учредена от олимпийския комитет на САЩ през 1974 г. и оттогава двама борци са я печелили – двукратният олимпийски шампион в свободната борба Джон Смит и „класика” Рулон Гарднър, който на олимпиадата в Сидни 2000 ликува с титлата в тежка категория след победа на финала над легендата Александър Карелин (Русия).

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО) Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО)
ново
Днес: 103
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК