BG EN

Двама лекари от Добрич с коронавирус

Здраве

Двама лекари от Добрич с коронавирус

15598
на 23.06.2020
Двама лекари от Добрич с коронавирус
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Двама медици в Добричка област, дали положителен резултат за COVID-19, не са се заразили при изпълнение на служебните си задължения, съобщават от Областния координационен щаб.

Единият медик е сред първите 14 заболели в региона като той се е заразил по време на отпуск при контакт с хора с коронавирусната инфекция, пояснява секретарят на щаба д-р Светла Ангелова.

По думите ѝ второто медицинско лице е дало положителна проба миналата седмица. Човекът е в пенсионна възраст, който от години не работи, и заразяването отново е станало поради контакт с болен от COVID-19.

От областния координационен щаб припомнят, че през миналата седмица в COVID-сектора на Второ вътрешно отделение на болницата в Добрич бяха настанени двама пациенти с инфекцията. След лечение и двамата мъже са в добро състояние и им е взета първа проба за вируса.

Ако резултатът е отрицателен, трябва втори път да бъде потвърден, за да се смята, че хората са напълно излекувани, поясняват от щаба.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 48
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК