BG EN

Две бомбени атаки в Египет убиха 6 полицаи и един цивилен само през изминалия ден

СВЕТЪТ ДНЕС

Две бомбени атаки в Египет убиха 6 полицаи и един цивилен само през изминалия ден

7411
на 10.12.2016
Две бомбени атаки в Египет убиха 6 полицаи и един цивилен само през изминалия ден
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Два бомбени взрива в Египет убиха общо 6 полицаи и един цивилен. Атаките са част от серията атентати срещу властите и силите на сигурността в страната, съобщава Министерството на вътрешните работи.

препоръчано

Групировката „Хассам” заяви в социалните мрежи, че поема отговорност за експлозиите.
От първата бомба, избухнала в Кайро, жертвите са двама офицери, един полицай и трима младежи наборници. Още трима млади мъже са били ранени. Втората, в близост до град Балтим, е отнела живота на един цивилен и е ранила други двама полицаи. 

Екстремистите многократно нападат полицейски служители и военни, откакто армията свали президента Мохамед Морси през 2013 г. и започна да извършва кървави репресии срещу последователите му. Повечето от нападенията са извършени в Синайския полуостров в източната част на Египет от клон на „Ислямска държава”.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Унижиха кабинета Гюров от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО) Унижиха кабинета "Гюров" от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 144
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК