Две дузпи не бяха достатъчни за "синя" победа в нов зрелищен мач в Турция (видео)

6845
на 05.02.2015
Две дузпи не бяха достатъчни за синя победа в нов зрелищен мач в Турция (видео)

ПИК с нов канал в Телеграм

Отборите на "Левски" и Лех Познан завършиха 2:2 в контролна среща. Мачът отново предложи много емоции - две дузпи за "сините", червен картон за поляците и две ситуации, в които футболистите бяха много близо до масово сбиване. Валери Домовчийски вкара от дузпа в 9-ата минута. Убипарип изравни в 17-ата. В 33-ата минута обаче удар на Домовчийски от бялата точка бе спасен от вратаря.

Три минути по-късно Домо се реваншира, след като с глава отново даде преднина на столичани. В 76-ата минута Йевтич се възползва от груба грешка на Емил Нину изравни. Луис Енрикес пък получи червен картон, но след разбирателство межд двата щаба бе заменен от свой съотборник.

Наставникът Стойчо Стоев направи три промени в състава за разлика от прекратения мач с арменския Улисес преди два дни, тъй като Владимир Гаджев, Стефан Велев и Борислав Стойчев са на лагер с националния отбор за контролата с Румъния. На тяхно място играха Георги Сърмов, Аймен Белаид и Борислав Цонев. Новото попълнение на "сините" Либан Абди бе на мача, но не взе участие в дубоя.

Абди и Луис Педро Още в 9-ата минута "сините" получиха поредна дузпа по време на предсезонната си подготовка. Този път нарушението бе срещу Божидар Краев, а Домовчийски отбеляза. Поляците стигнаха до изравнителен гол много бързо. Това се случи в 17-ата минута, когато пробив по дясното крило завърши с центриране към Убипарип, който от непосредствена близост разстреля Боян Йоргачевич. В следващите минути футболистите на Лех изцяло взеха инициативата. Само в рамките на броени секунди Йевтич пропусна да се разпише, останал очи в очи с вратаря, а след това попадение на поляците не бе зачетено заради нарушение в атака.

"Синята" реакция не закъсня и в 32-ата минута пробив на Луис Педро бе спрян с нарушение в наказателното поле и съдията отново отсъди дузпа. Този път обаче ударът на Домовчийски бе отразен с вещина от Гостомски. Четири минути след това обаче Домо се реваншира, след като засече центриране на Мигел Бедоя и с много хубав удар с глава направи 2:1.

Интересните моменти не липсваха и до края на полувремето двата тима на два пъти бяха близо до масово сбиване, в каквото футболистите на Левски бяха замесени в предишната си контрола. В 38-ата минута пък Луис Енрикес бе изгонен заради нарушение срещу Борислав Цонев. В крайна сметка обаче Бернарек влезе на негово място и численото равенство се запази. След почивката Ковначки тества рефлекса на Йоргачевич с далечен удар, но вратарят сигурно улови.

В 63-ата минута Борислав Цонев изработи отлично положение за Луис Педро, който обаче от малък ъгъл не бе точен, а можеше също така да комбинира с останалите сами Бедоя и Домовчийски. Минута по-късно Аймен Белаид отправи удар с глава след центриране от корнер, но кълбото излезе в аут. 26-кратните шампиони продължиха да владеят инициативата и спокойно вървяха към победата, но в 76-ата минута Нину допусна груба грешка, поляците се възползваха и Йевтич от непосредствена близост изравни. В 90-ата минута Бедоя можеше да донесе победата на "сините", но би твърде слабо и вратарят спаси./sportal.bg

САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО)