BG EN

Две земетресения бяха регистрирани край Курилските острови

СВЕТЪТ ДНЕС

Две земетресения бяха регистрирани край Курилските острови

3301
на 29.07.2021
Две земетресения бяха регистрирани край Курилските острови
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Две земетресения, по-силното от които с магнитуд от 4.5 по скалата на Рихтер, са били регистрирани в акваторията на Тихия океан край Курилските острови, Сахалинска област. Това съобщи ТАСС, като се позовава на сахалинския филиал на Единната геофизична служба на Руската академия на науките (РАН).

препоръчано

„Земетресение с магнитуд 2.2 по скалата на Рихтер е било регистрирано край Малкия Курилски хребет. Епицентърът на труса е бил на дълбочина 174 километра.

Земетресение с магнитуд 4.5 по Рихтер край остров Онекотан от северната група Курилски острови е било с епицентър в точка на дълбочина 59 километра”, се посочва в съобщението.

По данни на сеизмолозите, местните жители не са усетили трусовете. Не е обявена заплаха от цунами.

 

Превод и редакция: ПИК

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 132
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК