ДВЕ НУЛИ НА КОМАТЕВО: Без победител в дербито в памет на Тоско (УНИКАЛНИ СНИМКИ)

11322
на 16.02.2020

Ботев и Локомотив завършиха наравно 0:0 и не излъчиха победител в 110-ото дерби на Пловдив. Феновете на Ботев направиха уникална хореография в памет на убития в Солун техен събрат Тоско Бозаджийски.

Двата отбора заложиха повече на единоборствата и направиха здрав мач, но без футболни достойнства, предава "ПловдивНюз" от базата в Коматево.

Срещата започна две добри възможности за Ботев чрез Тонев и Балтанов. Локо отговори с удар на Аралица, който не затрудни Янко Георгиев.

В 20-ата минута Лазар Марин се контузи и бе заменен принудително от младия Димитър Тонев.

Втората част "черно-белите" започнаха по-активно, но така и не успяха да затруднят домакините. Това принуди Ферарио Спасов да пусне в игра Тодор Неделев, който взриви трибуните и веднага раздвижи играта на "жълто-черните". Последваха силни минути и само късметът спаси Локомотив след удари на Александър Тонев и Неделев.

В 82-ата минута Алмейда имаше възможност да отбележи за "смърфовете" след корнер, но ударът му мина над вратата.

Така Локомотив остава на третата позиция с 42 точки, а Ботев е осми в подреждането с 29 пункта.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си