ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Възстановено е движението на влаковете между Септември и Велинград, съобщиха от пресцентъра на ДПНКЖИ, предаде агенция "Фокус".
Все още не се движат влакове между Генерал Тодоров и Петрич и в участъка Велинград – Добринище. В 16:10 часа, днес бешe възстановено движението на влаковете в участъка Септември – Велинград. На 08 март от 20:30 ч. движението между Септември и Велинград беше преустановено поради обилен снеговалеж и паднали дървета.
Все още е прекъснато движението на влаковете по теснопътната жп линия от Велинград до Добринище, тъй като трудният терен, обилният сняг и падналите дървета, затрудняват работата по възстановителните дейности в участъка.
От 09:15 ч. на 09 март е прекъснато и движението на влаковете в междугарието Генерал Тодоров - Петрич поради пропадане на железния път. Придошлата река Струмешница е подкопала насипа на моста, по който се движат влаковете.


