BG EN

Деветима се тръшнаха с трихинелоза от домашен суджук

Региони

Деветима се тръшнаха с трихинелоза от домашен суджук

15238
на 03.04.2021
Деветима се тръшнаха с трихинелоза от домашен суджук
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Девет души от област Пазарджик са с трихинелоза. Те са яли домашно приготвен колбас от отглеждано в къщна кочина прасе, съобщиха от Здравното министерство.

препоръчано

„Диагнозата е лабораторно потвърдена при четирима от тях. На всички е назначено лечение в домашни условия. Уведомена е ОДБХ - Пазарджик. Епидемиологичното проучване продължава.

Трихинелозата е изключително опасно паразитно заболяване. То протича с отоци по лицето, постепенно покачване и задържане на висока температура, мускулни болки при гълтане, движение на очите, дъвкане, дишане и ходене.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Петър Кичашки с тежки думи за метежите в София и новия юмрук на Радев (НА ЖИВО) САМО В ПИК TV! Петър Кичашки с тежки думи за метежите в София и новия юмрук на Радев (НА ЖИВО)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК