BG EN

Дейселблум: Гръцкият парламент трябва да заеме мъдра позиция

Европа

Дейселблум: Гръцкият парламент трябва да заеме мъдра позиция

2990
на 28.06.2015
Дейселблум: Гръцкият парламент трябва да заеме мъдра позиция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Председател на Еврогрупата Йерун Дейселблум изрази надежда, че гръцкият парламент "ще заеме мъдра позиция" при разрешаването на кризисната ситуация в преговорите между гръцките власти и кредиторите.

препоръчано

Гръцкият парламент трябва да заеме мъдра позиция, която може да промени политическата ситуация, каза той в края на второто заседание на Съвета на финансовите министри от Еврозоната по гръцкия въпрос, който за пръв път се проведе без участието на ръководителя на министерството на финансите на Гърция. Участниците в срещата обсъдиха възможните последствия от създалата се ситуация.

В събота не беше постигнато споразумение с кредиторите. Няколко часа преди заседанието на Еврогрупата, премиерът Алексис Ципрас обяви, че на 5 юли ще се проведе референдум, на който ще бъде поставен въпроса за бъдещето на отношенията с кредиторите - да се приемат исканията им, или не. Споразумение с кредиторите би осигурило на Гърция достъп до международни кредити.

Съществува риск Гърция да се окаже първата в историята на Еврозоната страна с дефолт по плащанията и да излезе от валутния съюз. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК