BG EN

Делото за подкуп срещу Иванчева, Петрова и Дюлгеров тръгва на втора инстанция

Темида

Делото за подкуп срещу Иванчева, Петрова и Дюлгеров тръгва на втора инстанция

13816
на 11.10.2019
Делото за подкуп срещу Иванчева, Петрова и Дюлгеров тръгва на втора инстанция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Делото срещу Десислава Иванчева, Биляна Петрова и Петко Дюлгеров започва на втора инстанция днес. Тримата са осъдени, съответно на 20, 15 и 12 години затвор за подкуп. 

препоръчано

Началото на процеса е насрочено за 10 часа. В съдебния състав е шефът на Апелативния специализиран наказателен съд Георги Ушев. Именно той преди дни не разреши на Иванчева и Петрова да нарушат домашния си арест, за да участват в предизборни изяви. 

Десислава Иванчева е кандидат за кмет на София, а Биляна Петрова - на район "Младост". 

В мотивите си съдия Иво Хинов, който ги осъди на първа инстанция, обясни защо: Иванчева е поискала подкуп в размер на 187 500 евро от Александър Ваклин, за да администрира строителните му книжа, като за целта е използвала служебното си положение, за да го изнудва. 

Биляна Петрова и Петко Дюлгеров са нейни помагачи. Тримата бяха оправдани за поискан подкуп (разликата от 187 до 500 хил. евро) за други проекти на Ваклин в "Младост", за които също е имало повдигнато обвинение.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 70
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК