BG EN

Демонстрации в Дженин във връзка с годишнината от смъртта на Омар Зайед в палестинското посолство в София

Близък изток

Демонстрации в Дженин във връзка с годишнината от смъртта на Омар Зайед в палестинското посолство в София

4658
на 26.02.2017
Демонстрации в Дженин във връзка с годишнината от смъртта на Омар Зайед в палестинското посолство в София
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Привърженици на крайнолявото движение „Народен фронт за освобождение на Палестина“ (НФОП) организираха в събота демонстрации по случай годишнината от смъртта на члена на организацията Омар Наиф Зайед в палестинското посолство в София, предава информационна агенция Ma’an, цитиран от "Фокус". Демонстрации е имало в областта Дженин в северната част на Западния бряг, както и в Ивицата Газа.
Събралите се в събота членове на НФОП настояват палестинските власти да започнат ново разследване по случая, който в България приключи със заключението, че причина за смъртта на Зайед е падане от покрива на сградата. Демонстрантите са убедени, че зад смъртта на Омар Зайед стои израелското разузнаване (Мосад).
„Палестинската власт остана безмълвна пред умишленото убийство на Зайед от Мосад в съучастие с местните (българските) структури“, заяви представител на НФОП по време на демонстрацията.
От медията припомнят, че 52-годишният Омар Наиф Зайед, от години живеещ в България, е потърсил убежище в посолството на Палестина в София, след като Израел поиска неговото екстрадиране, за изтърпяване на доживотна присъда. Тялото му беше намерено в двора на посолството на 26 февруари 2016 г.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 79
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК