BG EN

Депутатите решиха - НЗОК ще има двама подуправители

Здраве

Депутатите решиха - НЗОК ще има двама подуправители

17964
на 22.05.2025
Депутатите решиха - НЗОК ще има двама подуправители
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Националната здравноосигурителна каса да има двама подуправители. Това гласуваха на първо четене депутатите в парламента, разглеждайки промени в Закона за здравното осигуряване. Към момента НЗОК има само един подуправител. 

препоръчано

Промените бяха предложени от парламентарната група на "БСП-Обединена левица". 

Промените, предложени от левицата, бяха приети със 113 гласа за, 70 бяха против, а 19 от ППДБ се въздържаха. 

Депутатите отхвърлиха промени в закона, направени от парламентарната група на ППДБ, с които се предвиждаше пациентите да получават уведомления чрез СМС за всякакви медицински дейности, които са извършени спрямо тях и са заплатени от Здравната каса.

От втората политическа сила предложиха и отпадане на здравноосигурителната книжка. За целта се предвиждаше тя да бъде трансформирана в дигитален формат. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Йонко Мермерски: Няма скандал с Гренландия, тя трябва да е управлявана от САЩ за защита от Путин и Китай, вижте кой е летял с Лолита експрес на Епстийн... (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Йонко Мермерски: Няма скандал с Гренландия, тя трябва да е управлявана от САЩ за защита от Путин и Китай, вижте кой е летял с "Лолита експрес" на Епстийн... (ВИДЕО)
ново
Днес: 85
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК