ДЕРБИ! Локомотив и Ботев се счепкаха здраво на "Лаута", а мачът... (СНИМКИ)

20979
на 31.08.2019
ДЕРБИ! Локомотив и Ботев се счепкаха здраво на Лаута, а мачът... (СНИМКИ)

Без победител завърши битката за Пловдив. Локомотив и Ботев завършиха 1:1. Ботев откри резултата в 8-ата минута, когато след грешка в защитата на "черно-белите" Виана намери Лазар Марин и той от малък ъгъл вкара топката в мрежата Мартин Луков.

След попадението обаче Ботев реши да пази крехкия аванс и позволи на Локо тотално да вземе инициативата и още през първото полувремето домакините имаха два отлични шанса да изравнят.

Това обаче стана в началото на втората част. Парвиз Умарбаев центрира от пряк свободен удар, а Стивън Езе надигра Кристиан Димитров и от близ вкара за 1:1, разказва от "Лаута" "Пловдив Нюз".

Само няколко минути по-късно Ожболт можеше да вкара красив гол с пета, но дебютиращият под рамката на вратата на Ботев Янко Георгиев спаси.

В 72-ата минута Марко Перван пробва изстрел от движение, но Луков спаси без проблем.

В 80-ата минута гредата спаси Локо след топовен удар Димитър Пиргов.

Последваха ситуации пред вратата на Янко Георгиев, но "канарчетата" се справиха и с помощта на гредата в продължението.

Така паритета между двата отбора остава по 39 победи, равенствата са 31, а головата разлика е голова разлика 130:130.