BG EN

ДЕРИБЕЙСТВОТО НА "ДОНДУКОВ" 2: Парвенющината на Копринката е остро доказателство за случайността на Радев

Акценти

ДЕРИБЕЙСТВОТО НА "ДОНДУКОВ" 2: Парвенющината на Копринката е остро доказателство за случайността на Радев

128196
на 27.01.2024
ДЕРИБЕЙСТВОТО НА ДОНДУКОВ 2: Парвенющината на Копринката е остро доказателство за случайността на Радев
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За "дерибейството" на "Дондуков"2 през физкултурника Копринката и как той е ярък пример за случайността на Румен Радев пише в свой авторски анализ политическият коментатор Калина Андролова.

препоръчано

Ето какво е качила тя на стената си във Фейсбук:

Потресена съм от серията материали, посветени на Копринков в „Епицентър“! Селският хитрец беше интелектуалният гигант на Радевото служебно управление! От години не е имало такова примитивно парвеню из кабинетите на властта. Последната шокираща статия за легендарните изпълнения на Копринката беше свалена от сайта "Епицентър", надявам се да я доработят и да я качат отново.

Копринков, който Радев беше назначил за отговорник по вътрешната политика и главен кадровик на държавата, бил бакалавър по „Физическо възпитание“. Ей това е ценен кадър за управление на държавата! Копринката – главният авторитет в президентската институция, ще остане в историята с гротескната употреба на сложно извоюваната революционна власт за лични ексцесии.

Да се обадиш на шефа на полицията да ти донесе бутилка уиски и да пратиш НСО да ти търсят любимия козунак из цяла България! Тирания на селяндурщината! Присъствието на разпищоленият Копринков в управлението на държавата произведе очакван резултат. Няма сфера, която да не се обърна с хастара навън и особено енергетиката. Там се разнасяха куфари с милиони по катамараните за уволнения на неудобните кадърни хора и назначения на удобните некадърни. Събираха се компромати за отстрелване на специалисти, въртяха се папки, ползваха се службите за оркестриране на ситуация за освобождаване на един или друг.

Спомням си, че още в самото начало на президентстването на Радев един от съветниците му в ключова сфера ми беше казал, че Копринков продава назначенията в президентството и че му е поискал 200 хиляди лева, за да го остави на позицията. Каза ми също така, че е разказал всичко на Радев, но нищо не се е случило. Радев не е реагирал. Но това беше съвсем в началото на първия мандат на Радев, когато Копринката беше все още малка беля.

По-късно Копринков се развилня и започна да се разпорежда с най-важните позиции в държавата. Уволни уникални специалисти, като ги замести със слуги, посочени от задкулисни схемаджии. Копринков е перфектната буря. Алчност и глупост, профанизъм и дерибейство – най-страшната комбинация. Абсолютен позор за претенциите на президента да бъде решаващ фактор в политиката.

Копринката е остро доказателство за случайността на Радев...

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК