BG EN

Десетки привърженици на Джулиан Асандж се събраха в Лондон на пикник за рождения му ден

СВЕТЪТ ДНЕС

Десетки привърженици на Джулиан Асандж се събраха в Лондон на пикник за рождения му ден

6153
на 04.07.2021
Десетки привърженици на Джулиан Асандж се събраха в Лондон на пикник за рождения му ден
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Десетки привърженици на основателя на WikiLeaks Джулиан Асандж се събраха в Лондон на Площада на парламента за пикник, с който да отбележат рождения му ден.

препоръчано

Асандж прекарва петдесетия си рожден ден в затвор във Великобритания, докато британският съд разглежда искането на Съединените щати за екстрадицията му, съобщава БНР.

Активистите заявиха, че искат да отправят своите най-добри пожелания към Асандж и да насочат вниманието на парламента към проблема.

На 4-ти януари съдът на Обединеното кралство отхвърли искането за екстрадиция, но от Вашингтон обжалват това решение.

Юридическият екип на Асандж казва, че изслушванията могат да отнемат години. Министерството на правосъдието на Съединените щати обвини Асандж в шпионаж и компютърни прониквания заради публикуването на хиляди класифицирани документи от WikiLeaks.

Ако бъде екстрадиран и осъден, Асанж може да получи присъда от десетилетия затвор.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Колтуклиева взриви брифинга на ГЕРБ - вижте как хубаво подреди Борисов, Дончев, Рая и Теменужка (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Колтуклиева взриви брифинга на ГЕРБ - вижте как хубаво подреди Борисов, Дончев, Рая и Теменужка (ВИДЕО)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК