BG EN

Десислава Атанасова: Често каних Цветан Василев на разговор, не може Комисията да се превръща в риалити формат

ЧАС ПИК

Десислава Атанасова: Често каних Цветан Василев на разговор, не може Комисията да се превръща в риалити формат

8839
на 14.07.2015
Десислава Атанасова: Често каних Цветан Василев на разговор, не може Комисията да се превръща в риалити формат
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Десислава Атанасова, председател на Комисията за КТБ в НС, призова медиите да са по-активни и да правят те проверки по темата КТБ. 

препоръчано

Комисията беше формирана, благодарение на волята на парламента - единодушно, в нея участват всички парламентарни групи, заяви по Би Ти Ви Атанасова. Тя заяви, че била първа сред равни и всеки от колегите й можел да разкаже онова, което са прочели, чули и видели. Самият доклад е около 150 стр. в теоретичната си част и още 300 стр. за всички кредитополучатели, каза тя.

Атанасова поясни, че били описани експозициите и обезценката на кредитите. В нашия доклад кредитополучателите са класифицирани в различни групи. Това са фирми, проверявани от одиторските компании, те бяха  и в доклада на БНБ, но БНБ отказваше да я даде, защото беше банкова тайна.

По повод писмото на Цв. Василев тя коментира, че многократно била отправила покана към него и не следвало Комисията да се превръща в риалити формат, за да имало скайп или интернет изслушване. Цялата налична документация от фирма Бромак била предоставена. Атанасова очаквала, че когато Комисията заседавала, щяло да има някаква информация от г-н Василев.

Атанасова каза още, че не е срещнала името си в отговора на г-н Василев, нито в списъците, нито го била виждала, нито го познавала. В мое лице изпълнител на политически поръчки няма, както и в лицето на колегите от ГЕРБ. Питайте останалите, аз отговарям за себе си и за партията си.

Банковият надзор на БНБ е отговорен за това една кредитна институция да упражнява ефективен контрол, прехвърли топката Атанасова. През това време изглеждало, че банката функционира и всичко било наред. Отговорност носела и одиторската фирма. БНБ одобрява одиторската компания. KPMG е тази компания, посочи Атанасова. Отговорността я определя не Комисията, а прокуратурата и съдът, осведоми тя.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК