Десподов изработи пореден гол за ПАОК

10191
на 29.02.2024

Кирил Десподов и неговият ПАОК Солун победиха с 2:0 Пансерайкос (Серес) в среща от 25-ия кръг на гръцката Суперлига.

Първото попадение беше дело Янис Константелиас във втората минута на добавеното време на първата част.

Вторият гол падна в добавеното време на срещата, като в него беше замесен Десподов. Българинът получи подаване от Рафа Соарес, направи движение, а от защитника на домакините Ставрос Петавракис топката влезе в мрежата.

Десподов игра пълни 90 минути и имаше четири възможности, от които две много добри. Домакините пък завършиха мача с 9 човека, след като през второто полувреме червени картони получиха Макси Морейра в 69-ата след два жълти и Панайотис Делиянидис в 83 заради фаул срещу бразилеца Тайсон.

Гостите с днешния успех събират 57 точки, като се нареждат на 2-о място, само на 1 от лидера АЕК, по-рано победил с 4:2 Янина. Пансерайкос е 10-и с 24. Трети след ПАОК е Панатинайкос с 55, а Олимпиакос е с 53, предаде "Гонг".

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете