BG EN

Дестинация: Сериозен интерес към имоти в селото, където е живял художникът Владимир Димитров-Майстора

Животът днес

Дестинация: Сериозен интерес към имоти в селото, където е живял художникът Владимир Димитров-Майстора

5913
на 10.02.2019
Дестинация: Сериозен интерес към имоти в селото, където е живял художникът Владимир Димитров-Майстора
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Десетки къщи са продадени в кюстендилското село Шишковци, където над 30 години е живял и творил художникът Владимир Димитров-Майстора. Това обяви пред БНР  кметът на селото Климент Терзийски.

препоръчано

Възрастен мъж обявил къщата си за продан тази седмица. Буквално за дни се явили купувачи и я капарирали, разказа Терзийски.

„Цените на къщите, които са на два етажа, на плочи, са между 25 000 и 30 000 лв., зависи от квадратурата. По-старите, които са без плочи стигат до 20 000 лв. – разясни кметът на Шишковци. -  Тези, с които съм разговарял казват така, имам една сносна пенсия да живея, предпочитам да живея на село, по-спокойно, отколкото да бъда в София. Интересно е, че търсят къщи с дворове, поне 500 метра дворче да има“.

В селото се коментира, че повечето от къщите напоследък се купуват от поклонници, които посещават манастира „Благовещение“ - светата обител отстои на няма и 10 километра от Шишковци.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК