BG EN

Детските градини в Камено остават безплатни

Образование

Детските градини в Камено остават безплатни

9713
на 03.02.2019
Детските градини в Камено остават безплатни
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Детските градини и детската млечна кухня в община Камено остават безплатни и през следващата година. Това стана ясно по време на общинската сесия за гласуването на финансовата рамка за 2019 година.

препоръчано

Общината може да си позволи да поеме разноските на децата в региона. Дори броят им от 30 е нараснал на 42, отчете кметът на Камено Жельо Вардуснки.

"Броят на децата се увеличава. Имаме желание да открием детска кухня в поне още едно населено място, за да можем да разнасяме храна и по другите села. Сега възможностите ни стигат само за по-близките села”, обясни пред "Флагман" Жельо Вардунски.

Той каза още, че има амбиции да проведе разговори с Министерството на социалните грижи за разрешение за откриване на още една детска кухня. "Ако получим разрешение, вероятно ще я позиционираме в Константиново или Черни връх. Целта ни е да обхванем децата в долния регион на общината”, допълни още Вардунски. 

Той отбеляза още, че в проектобюджетът са предвидени 150 хил. лева за разширяване и довършителни ремонтни дейности на детската градина в село Черни връх.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 35
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК