BG EN

Деца осиновиха щъркел в село Баничан

Региони

Деца осиновиха щъркел в село Баничан

7858
на 21.05.2021
Деца осиновиха щъркел в село Баничан
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Детска градина осиновява щъркелово гнездо в село Баничан. A камера следи в реално време излюпването на малките и отглеждането им.

препоръчано

Това е част от кампанията „Осинови щъркелово гнездо“ на Българското дружество за защита на птиците. С нея се цели опазване на щъркеловите семейства и обезопасяване на техните гнезда. Осиновителите участват в подмяна на изкуствени платформи за гнездата и в грижата за птиците, когато това е необходимо.

Децата от детската градина са ентусиазирани, че имат подобно гнездо и даже научават песен за птиците.  

В селото има и цяла улица на щъркелите, като броят на двойките се увеличава.

Идеята гнездата да бъдат осиновявани цели привлече вниманието на хората към опазване на птиците.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 112
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК